Buradasınız

HAKKIMIZDA

• 18 Kasım 2016 tarihinde kurulan Enderun Uluslararası Gençlik ve Medeniyet Derneği Suffa Vakfı çatısı altında Suffa Vakfı ile hizmet protokolü imzalamış yirmi dernekten birisidir. 
Uluslararası Gençlik, Eğitim ve Kültür Dernekler Federasyonu kurucu üyesidir. 
• İnsan Toplum ve Medeniyet Konfederasyonuna Federasyon olarak kurucu üyedir. 
• Milli İrade Platformu’nun etkinliklerine ve Türkiye Gençlik STK’ları Platformu etkinliklerine Toplum ve Medeniyet Platformu olarak üye dernekler ile birlikte iştirak etmiştir.
• “İhtisaslı bir eğitim modeli; Enderun” başlığı altında tarihimizin derinliklerinde büyük bir yeri olan Osmanlı Enderun Eğitim modelini gün yüzüne çıkarıp ve günümüze uyarlamak için İçişleri Bakanlığına proje müracaatında bulunulmuştur. Gençliğin ruhundaki milli ve manevi değerleri değerli kılmak için…
Geçmişte milli mücadele ruhu veya Çanakkale ruhu dediğimiz gibi şimdilerde de bir milletin uyanışını sembolize eden aynı ruhu bu vatanın her bir evladı bizzat hissetmiş ve o şuur, o his ve o ruh ile vatanına sahip çıkmış, şer güçlerin bu memleket için kurdukları tuzakları yerle bir etmiş, imanında izanında ve îkanında olan şuur ile vatanına milletine bayrağına dinine ve devletine eşine ender rastlanır bir sahiplenmeyle sahip çıkmıştır. 
Belki buna en derinlerdeki ENDERUN ruhu da diyebiliriz.